PuzzleReklamowe 12 marca 2023

Jakie puzzle będą odpowiednie dla 2-latka?

Tradycyjne puzzle kartonowe zna każdy. Czy jednak takie produkty są odpowiednie dla 2-latków? Otóż niekoniecznie. W tym wpisie podpowiemy, jakie puzzle będą odpowiednie dla najmłodszych użytkowników. Po puzzle o jakich wymiarach, kształtach, kolorach wybrać? Z czego powinny być wykonane puzzle dla maluszka? Podpowiadamy!

Puzzle dla 2-latka - co warto wiedzieć?

Są świetną formą rozrywki, ale także sposobem na poznawanie i naukę kształtów, kolorów. Doskonale rozwijają umiejętności poznawcze wśród najmłodszych użytkowników, ale co równie ważne mają ogromny wpływ na rozwijanie zdolności manualnych. O czym mowa? Oczywiście o puzzlach. Dla dzieci polecane są modele specjalne — nie puzzle z malutkimi elementami, które dziecko może wziąć do buzi i połknąć. Dla najmłodszych polecane są duże puzzle kartonowe, lub wykonane ze specjalnej pianki. Które puzzle dla 2-latków sprawdzą się najlepiej?

Na co zwrócić uwagę wybierając puzzle dla 2-latka?

Wraz z rozwojem technologii na rynku i wciąż pojawiają się coraz to nowsze propozycje interaktywnych zabawek dla dziecka. Czy nowoczesne mówiące, śpiewające i tańczące gadżety są jednak w stanie wyprzeć tradycyjne puzzle? Oczywiście, że nie. Puzzle to wciąż jedna z najchętniej wybieranych propozycji na prezent dla dziecka.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wariant puzzli dla dzieci. Znaleźć można tradycyjne puzzle kartonowe, modele drewniane, a nawet puzzle magnetyczne. Już każdy dwulatek może z powodzeniem z nich korzystać i uczyć się w ten sposób logicznego myślenia, a także ćwicząc swoją spostrzegawczość. Puzzle dla dwulatka muszą być odpowiednio dopasowane nie tylko pod względem jego umiejętności poznawczych, ale również bezpieczeństwa.

Rozmiar puzzli dla 2-latka

Dla najmłodszych użytkowników warto wybierać duże puzzle, czyli takie, których maluch nie będzie w stanie włożyć do buzi, co mogłoby grozić zadławieniem.

Poziom trudności puzzli dla 2-latka

Pamiętajmy również, aby puzzle układanka nie była zbyt skomplikowana, ponieważ maluch może sobie z nią nie poradzić, a to z kolei może wywołać u niego niemałą frustrację. Ponadto puzzle układanki skierowane dla 2-latków nie powinny zawierać zbyt wielu elementów — optymalnym wyborem są puzzle składające się z 6-8 części. Chcąc wzbudzić ciekawość u maluszka, puzzle powinny być wypełnione kolorami, a obrazek ciekawymi kształtami i formami.

Struktura puzzli dla 2-latka

Warto również pomyśleć o samej strukturze puzzli dla dzieci, która niekoniecznie musi być gładka. To, na co warto zwrócić uwagę to przede wszystkim fakt, czy dane puzzle są łatwe do utrzymania i podnoszenia przez malucha, ale co najważniejsze, czy są one pozbawione ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć.

Na co zwrócić uwagę wybierając puzzle dla 2-latka?

Puzzle to jedna z najbardziej wartościowych zabawek edukacyjnych, którą możemy podarować naszemu dziecku. Zabawa z nimi ma niezrównaną ilość korzyści, do których należą:

  1. Poprawa motoryki — duże puzzle dla dwulatka rozwijają u niego zdolności fizyczne palców oraz dłoni — zdolności manualne.
  2. Nauka poprzez zabawę — puzzle uczą cierpliwości, spokoju, skupienia i opanowania.
  3. Okazją do wspólnie spędzonego czasu. Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem nie tylko wzmacnia więzi i uczy komunikacji międzyludzkiej, ale przede wszystkim daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Układając puzzle w większym gronie, maluszek już od najmłodszych lat będzie się uczył pracy zespołowej, prawidłowych kontaktów oraz zachowań w grupie.

Puzzle dla dzieci — gdzie zamówić?

W księgarniach, sklepach z grami planszowymi, czy na portalach internetowych znaleźć możemy różne propozycje puzzli dla dzieci. Poza tym wariantem warto również rozważyć stworzenie dla swojej pociechy jedynych w swoim rodzaju puzzli na zamówienie. Tego typu rozwiązanie pozwala nie tylko dopasować produkt pod konkretne potrzeby użytkownika, ale także stać się efektownym pomysłem na prezent.

W drukarni Puzzle Reklamowe tworzymy wysokiej jakości puzzle na zamówienie, które zachwycają wysokiej jakości wykonaniem z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Z naszych usług mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, przedsiębiorstwa, jak i instytucje publiczne w tym przedszkola, żłobki, czy firmy oferujące sprzedaż puzzli. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów.