PuzzleReklamowe 18 marzec 2019

Najpopularniejsze rodzaje puzzli

Na rynku można wybierać spośród wielu rodzajów puzzli. Różnią się od siebie materiałem wykonania, ilością i kształtem elementów, wielkością oraz wzorami i kolorystyką. Największą popularnością cieszą się tradycyjne puzzle papierowe i drewniane oraz piankowe puzzle 3D, a także puzzle z nadrukiem z różnymi motywami. Stanowią doskonałą zabawkę edukacyjną i są polecane także na kreatywny prezent.

Puzzle 3D dla dzieci i dorosłych

Puzzle 3D to trójwymiarowe puzzle, wykonane zazwyczaj ze specjalnej pianki. Ich układanie zapewni doskonałą zabawę dzieciom, ale spodoba się także osobom dorosłym – często przedstawiają modele słynnych budowli czy przykłady nowoczesnej architektury. Stanowią doskonały sposób na zabawę dla całej rodziny. Dodatkowo, pomagają rozwijać małą motorykę, zdolności manualne chwytność palców i precyzję ruchów dłoni oraz wyobraźnię przestrzenną.

Do zabawy puzzlami 3D nie potrzeba żadnych dodatkowych przyborów. Zazwyczaj składają się z kilkudziesięciu ponumerowanych elementów, chociaż zdarzają się puzzle zawierające nawet powyżej 200 części. Puzzle wystarczy wyjąć ze specjalnych arkuszy i można rozpocząć układanie, łącząc je w miejscach nacięcia. Niektóre zawierają także ruchome części, co znacznie podnosi atrakcyjność takiej zabawki. Będą odpowiednie dla dzieci od trzeciego roku życia.

Puzzle z nadrukiem

Puzzle tradycyjne z nadrukiem występują zazwyczaj w dwóch wersjach – z ramką i bez ramki. Puzzle w ramce ułatwiającej układanie, mają zazwyczaj mniej elementów i polecane są szczególnie dla młodszych dzieci. Wyjątkiem są puzzle z nadrukiem jako pomysłowy detal wystroju wnętrza – w takim przypadku mogą mieć nawet kilkaset części.

Można zdecydować się na gotowy wzór, albo zamówić spersonalizowane, unikalne puzzle. Wśród dostępnych motywów znajdują się klasyczne krajobrazy, widoki architektury, reprodukcje dzieł malarskich, a nawet sceny filmowe. Puzzle z nadrukiem robione na zamówienie często są związane z tematyką rodzinnych wyjazdów, uroczystości czy innych ważnych wydarzeń z życia. Stanowią doskonały prezent na specjalną okazję, taką jak ślub, chrzciny czy zakończenie studiów.

Puzzle z nadrukiem mają różne kształty – można spotkać zarówno typowe, najczęściej prostokątne układanki, ale również owalne czy nawet w formie serc. Realizacja zamówienia trwa zazwyczaj zaledwie kilka dni, a efekty potrafią naprawdę oczarować. Wybór odpowiedniego zdjęcia, już sam w sobie może być integrującą dla rodziny aktywnością.