PuzzleReklamowe 15 październik 2021

Puzzle przesuwane nie tylko dla dzieci. Dlaczego podbijają świat marketingu?

Puzzle to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych zabawek na całym świecie. W każdym pokoju dziecięcym możemy znaleźć puzzle i układanki różnego typu. Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa puzzli przesuwanych? To była wspaniała zabawa! Dziś puzzle przesuwane służą już nie tylko dzieciom. Skutecznie podbijają świat reklamy i marketingu. W jaki sposób wykorzystać puzzle przesuwane w biznesie? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu.

Puzzle przesuwane – ulubiona zabawka z dzieciństwa

Na samym wstępie warto wyjaśnić sobie skąd wzięła się tak duża popularność puzzli przesuwanych. Otóż ta, z pozoru niewinnie wyglądająca zabawka, bardzo mocno wspiera maluchy w rozwoju. W jaki sposób puzzle przesuwane wpływają na rozwój dziecka? Przede wszystkim przesuwanie i dopasowywanie kolejnych elementów układanki wspomaga rozwój mózgu i bardzo pozytywnie wpływa na rozwój motoryki małej. To newralgiczny wręcz element w przypadku każdego dziecka, ponieważ dobrze rozwinięta motoryka mała jest niezbędna do opanowania m.in. umiejętności pisania. Pozwala więc w przyszłości uniknąć problemów w szkole.

Puzzle przesuwane bardzo dobrze stymulują także rozwój mózgu milusińskich. Pozwalają rozwijać umiejętność koncentracji i skupiania uwagi, wpływają na wyobraźnię przestrzenną oraz na logiczne myślenie. Te kompetencje są odpowiedzialne m.in. za umiejętności matematyczne. Dopasowywanie kolejnych elementów przesuwanej układanki to także nauka kreatywności i poszukiwania rozwiązań.

Warto także pamiętać, że puzzle przesuwane oddziałują również na sferę emocjonalną dziecka – uczą malucha cierpliwości, a gdy ten w końcu ułoży całą układankę celebruje swój sukces. Dzięki temu rośnie jego wiara we własne możliwości i poczucie, że jest w stanie poradzić sobie z różnymi problemami.

Jak wykorzystać puzzle przesuwane w biznesie?

Personalizowane puzzle z nadrukiem dają naprawdę wiele możliwości reklamowych. Pierwszym pomysłem są firmowe puzzle na prezent dla klientów i pracowników. Puzzle z logo firmy są bardzo docenianym gadżetem. Z takie prezentu skorzystają przecież nie tylko Twoi klienci, ale również ich dzieci. Biorąc pod uwagę fakt, że puzzle często po pewnym czasie przekazujemy rodzinie i bliskim, zyskujesz pewność, że gadżet z Twoim nadrukiem dotrze do szerokiego grona odbiorców, zakorzeniając tym samym świadomość Twojej marki w ich podświadomości.

Firmowe puzzle przesuwane można również wykorzystać w kampanii promocyjnej nowego produktu lub usługi wprowadzanej w Twojej firmie. Obrazek na układance może przedstawiać prototyp produktu lub zalety, jakie niesie za sobą skorzystanie z usługi. Dzięki temu, dostarczając potencjalnym klientom masę dobrej zabawy, wzbudzisz w nich ciekawość i zainteresowanie nowością, którą szykujesz. Kampania z taką promocją musi zakończyć się sukcesem.

Firmowe układanki bardzo dobrze sprawdzają się również na firmowych spotkaniach integracyjnych. Na puzzlach przesuwanych możesz umieścić np. firmową procedurę, a zadaniem uczestników zabawy będzie ułożenie wszystkich jej składowych w jak najkrótszym czasie. Puzzle mogą przedstawiać także fotografię siedziby firmy albo wspólne zdjęcie z wyjazdu integracyjnego. Ostatnia propozycja wprowadzi również miłą atmosferę i przywoła sympatyczne wspomnienia.

Puzzle przesuwne od producenta

W Puzzle Reklamowe znaną z dzieciństwa zabawkę powiększyliśmy do rozmiarów przydatnych w reklamie. Jesteśmy producentem puzzli reklamowych z dużym doświadczeniem i bogatym zapleczem maszynowym. Możemy zrealizować dla Ciebie każdą układankę – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Nasze produkty cechuje solidne wykonanie, wysoka jakość druku i najlepsze materiały. Zadowolenie klientów to nasz największy priorytet, dlatego zapewniamy indywidualne podejście i pomoc na każdym etapie realizacji zamówienia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką oferta puzzli reklamowych – znajdziesz u nas puzzle przesuwane, puzzle tradycyjne, puzzle magnetyczne, megapuzzle PCV, puzzle Zrób To Sam i wiele, wiele innych.