PuzzleReklamowe 9 listopad 2020

Unikalny prezent - puzzle ze zdjęcia

Zdjęcia znaczą wiele. Dla jednych jest to sposób na zatrzymanie wspomnień, dla innych możliwość artystycznego oddania siebie lub otoczenia. Niezależnie od tego jaka jest motywacja człowieka, to każdy ma przynajmniej jedno zdjęcie, które dobrze na niego działa. Może więc warto pomyśleć o utrwaleniu go w nietypowej formie?

Jak zdjęcia działają na człowieka?

Mózg człowieka działa na zasadzie skojarzeń. Wszystko o czym myślimy zostały wywołane czynnikiem zewnętrznym, z którym dane wspomnienie nam się kojarzy. Dlatego tak często przywiązujemy się do zapachów, piosenek czy smaków. Warto jednak wspomnieć, że głównym zmysłem człowieka jest wzrok i to właśnie bodźce wzrokowe najsilniej działają na wywoływanie wspomnień.

Według badań naukowych mózg reaguje prawie identycznie na samo wydarzenie jak i wspomnienie wydarzenia. Dlatego wspominanie jest istną podróżą w czasie. Na co dzień ciężko zachować przeszłość, jej elementy zacierają się lub znikają bez śladu. Choć czasem uporczywie chcemy zachować ułożenie przedmiotów przypominające nam o jakimś wydarzeniu, jak na przykład Baronowa Krzeszowska w “Lalce” Bolesława Prusa, która nie zmieniła umeblowania pokoju swojej zmarłej córki wiele lat po jej śmierci, to trzeba w to włożyć wiele wysiłku. Może lepiej więc odpuścić i zostawić zachowywanie przeszłości zdjęciom?

Dlaczego puzzle ze zdjęcia to dobry pomysł?

Wydawałoby się, że zdjęcie wystarczy wydrukować lub oglądać w wersji cyfrowej, by wspomnienia były żywe. Jednak dla naprawdę wyjątkowych momentów warto poświęcić nieco czasu. Całość procesu to właściwie rytuał wspomnienia. Puzzle na zamówienie zawsze są unikatowe, a radość czerpać można z każdego etapu przygotowań.

Selekcja zdjęcia - wybranie idealnego zdjęcia jest odmienne pod względem uczuć niż zwykłe przeglądanie zdjęć. Przyglądamy się każdej pojedynczej fotografii, by dowiedzieć się jak zareaguje na nią nasze wnętrze, lub w przypadku prezentu dla kogoś, dodatkowo budzimy empatię wczuwając się w tę osobę. Wybór formatu - po wybraniu zdjęciu musimy się zastanowić, ile czasu chcemy przeznaczyć na celebrację odtwarzania tego momentu. Czas potrzebny na układnie puzzli powinien odwzorowywać trwałość emocji. Dla krótkich romantycznych chwil odpowiednie będą puzzle zawierające mało elementów, można je szybko ułożyć, tak jak szybko rozpala się ogień namiętności między kochankami. Dla związków opartych na zaufaniu optymalne będą większe rozmiary puzzlowych zdjęć, a dla miłości na całe życie lub miłości matczynej, tutaj sprawdzą się foto puzzle xxl

Układanie zdjęcia - jeśli chcesz, by było to głębokie przeżycie emocjonalne, to lepiej robić to bez patrzenia na oryginalne zdjęcie. Wtedy nasza pamięć będzie pracować na pełnych obrotach, próbując wypełnić każdy detal tamtej chwili, a więc i emocje. Przekonasz się, co zapamiętałeś najlepiej, a jakie szczegóły z czasem zanikły.

Co zrobić ze zdjęciem na puzzlach po ułożeniu?

Tutaj są dwie główne opcje. Jeśli macie kawałek wolnej ściany, to warto je właśnie tam umieścić. Puzzle na ścianie można zamieścić przez sklejenie ich specjalnym klejem na arkuszu papieru. Po czym ten arkusz papieru przykleić na specjalną tablicę. Jeśli jesteśmy przeciwnikami klejenia puzzli, to możemy użyć specjalnej ramy ze szkłem zabezpieczającym, wtedy też będzie łatwiej wyczyścić je z kurzu.

Drugim rozwiązaniem jest rozłożenie puzzli i ponowne umieszczenie ich w pudełku. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie w przypadku osób sentymentalnych, ponieważ będą mogły ułożyć puzzle ponownie po jakimś czasie. Warto jednak zrobić sobie jak najdłuższą przerwę. Jednym z uroków jakich wspomnień jest ich oryginalność, dlatego lepiej zostawić je sobie na specjalne okazje. Mam nadzieję, że takim prezentem sprawicie ogromną radość obdarowanej osobie, a kto wie, może i odrodzicie w niej zagubione wspomnienia i uczucie?